ЕВЕРЕСТ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

EVEREST

Приказна базиранa на неверојатни вистински случувања во 1996 год, кога снежна олуја уништила планинарска експедиција на Монт Еверест и во смрт однела неколку планинари.

Жанр: Драма, Авантура

Траење на филмот: 121 мин

Режија: Baltasar Kormákur

Улоги: Jason Clarke, Josh Brolin, Jake Gyllenhaal, John Hawkes

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

28.09.2015 Понеделник во 20.00 ч
29.09.2015 Вторник во 22.15 ч
30.09.2015 Среда во 20.00 ч
01.10.2015 Четврток во 20.00ч
03.10.2015 Сабота во 20.00 ч
04.10.2015 Недела во 22.30 ч
05.10.2015 Понеделник во 22.15 ч
06.10.2015 Вторник во 22.15 ч
07.10.2015 Среда во 22.15 ч
08.10 2015 Четврток во 20.00 ч
11.10.2015 Недела во 20.00 ч

Цена на влезниците -200 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...