ЕКИПА ЗА 6 (3D)
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Big Hero 6 (3D)

Од креаторите на Frozen ни доаѓа филмот за посебното пријателство меѓу ексогромниот гумен робот Бајмакс и чудото-дете Хиро Хамада, кои се здружуват со група пријатели за да оформат група на високо-технолошки херои. Филмот е номиниран за Оскар за најдобар анимиран филм.

Жанр: Анимиран

Траење на филмот: 101 мин.

Технологија: 3D

Режија: Don Hall, Chris Williams (II)

Улоги: T.J. Miller, Jamie Chung, Maya Rudolph

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК        12.02.2015 18.00 ч.
ПЕТОК               13.02.2015 18.00 ч.

 

Цена со оскаровски попуст: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...