ЕКИПА ЗА 6 (3D)
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

Big Hero 6 (3D)

Од креаторите на Frozen ни доаѓа филмот за посебното пријателство меѓу ексогромниот гумен робот Бајмакс и чудото-дете Хиро Хамада, кои се здружуват со група пријатели за да оформат група на високо-технолошки херои. Филмот е номиниран за Оскар за најдобар анимиран филм.

Жанр: Анимиран

Траење на филмот: 101 мин.

Технологија: 3D

Режија: Don Hall, Chris Williams (II)

Улоги: T.J. Miller, Jamie Chung, Maya Rudolph

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК        12.02.2015 18.00 ч.
ПЕТОК               13.02.2015 18.00 ч.

 

Цена со оскаровски попуст: 150 денари

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...