ЕГЗОДУС: БОГОВИ И КРАЛЕВИ (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

ЕГЗОДУС: БОГОВИ И КРАЛЕВИ (3D)

Exodus: Gods and Kings (3D)

Мојсеј ги води Евреите од Египет во слобода, во ветената земја, по судирот

со египетскиот фараон Рамзес II. Приказната на филмот е заснована на

една од петте книги на Мојсеј во Стариот завет – „Излез“. На познатиот

холивудски режисер Ридли Скот му беше важно да ги прикаже помалку

познатите детали од животот на Мојсеј и Рамзес II. Филмот е сниман во

Шпанија, во Мароко и во Англија.

Жанр: Авантура, Акција

Траење на филмот: 142 мин.

Технологија: 3D

Режија: Ridley Scott

Улоги: Christian Bale, Aaron Paul, Ben Kingsley, Sigourney Weaver

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:Петок во 22.00 ч.

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...