Еден
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Eden

Филмот, кој е во режија на Миа Хансен-Лов, со Феликс де Живри и Полин Етјен во главните улоги, се прикажува во рамките на редовниот француски кино-клуб во Центар за култура – Битола.

Реномираниот неделник „Лезенрок“ за филмот на Хансен-Лов напиша „колку повеќе се навлегува во филмот, толку повеќе тој се продлабочува; колку повеќе главните ликови одат надолу, толку повеќе филмот се издигнува“.

Жанр: Драма, музика

Траење на филмот: 131 Минути

Режија: Mia Hansen-Løve

Улоги: Félix de Givry, Pauline Etienne, Vincent Macaigne

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...