ДОМОТ ЗА НЕОБИЧНИ ДЕЦА НА ГОСПОЃИЦА ПЕРЕГРИН 3D
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 7 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

MISS PEREGRINE’S HOME FOR PECULIAR CHILDREN

Приказната го следи шеснаесетгодишниот Џејков чиј живот тече сосема мирно се’ до страшната смрт на дедо му која се случила под сомнителни околности. Џејкоб добива мистериозно писмо кое го одведува на велшкиот остров и домот на госпоѓицата Перегрин за необични деца. Филмот е работен според истоимениот роман на Рансом Ригс од 2012 г. во кој прозата се преплетува и дополнува со фотографии. Режисер на филмот е легендарниот Тим Бартон, а сценариото го напиша Џејн Голдман. Улогата на госпоѓица Перегрин ја толкува Ева Грин, а во останатите улоги се појавуваат Семјуел Л. Џексон, Аса Ватерфилд, Џуди Денч и многу други.

Жанр: Фантазија, Авантура

Траење на филмот : 126 минути

Режија: Tim Burton

Улоги: Eva Green, Asa Butterfield, Ella Purnell, Samuel L. Jackson

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
29.09.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
01.10.2016 САБОТА во 20:00 ч.
02.10.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
03.10.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
04.10.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
05.10.2016 СРЕДА во 20:00 ч.
22.10.2016 САБОТА во 20:00 ч.

Цена на влезниците:  200денари, цената со фамилијарен попуст за над 2 купени карти е 170 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...