ДОМОТ ЗА НЕОБИЧНИ ДЕЦА НА ГОСПОЃИЦА ПЕРЕГРИН 3D
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 7 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

MISS PEREGRINE’S HOME FOR PECULIAR CHILDREN

Приказната го следи шеснаесетгодишниот Џејков чиј живот тече сосема мирно се’ до страшната смрт на дедо му која се случила под сомнителни околности. Џејкоб добива мистериозно писмо кое го одведува на велшкиот остров и домот на госпоѓицата Перегрин за необични деца. Филмот е работен според истоимениот роман на Рансом Ригс од 2012 г. во кој прозата се преплетува и дополнува со фотографии. Режисер на филмот е легендарниот Тим Бартон, а сценариото го напиша Џејн Голдман. Улогата на госпоѓица Перегрин ја толкува Ева Грин, а во останатите улоги се појавуваат Семјуел Л. Џексон, Аса Ватерфилд, Џуди Денч и многу други.

Жанр: Фантазија, Авантура

Траење на филмот : 126 минути

Режија: Tim Burton

Улоги: Eva Green, Asa Butterfield, Ella Purnell, Samuel L. Jackson

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
29.09.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
01.10.2016 САБОТА во 20:00 ч.
02.10.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
03.10.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
04.10.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
05.10.2016 СРЕДА во 20:00 ч.
22.10.2016 САБОТА во 20:00 ч.

Цена на влезниците:  200денари, цената со фамилијарен попуст за над 2 купени карти е 170 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...