ДОЛУ ОД РАЈОТ

Ана, 15-годишно девојче, ја заменува СИМ картичката од својот телефон, со таа од нејзиниот починат дедо. Почнува да се шегува со својата фамилија, праќајќи им пораки oд неговиот број. Но, навидум наивната шега, се врти против Ана. Филмот е сниман на локации во Битола.

Жанр: Краток

Траење на филмот : 20 минути

Режија: Саша Станишиќ

Улоги: Ана Ошавкова, Зоран Бојаровски, Кристина Христова Николова, Соња Ошавкова, Ханис Багашов

Возрасна категорија: 

Датуми на прикажување:
27.01.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...