ДОКТОР СТРЕЈНЏ
Рејтинг 4.3
Вкупен рејтинг од 12 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.3 супер

DOCTOR STRANGE

Марвеловит “Доктор Стрејнџ” ја следи приказната за талентиран хирург др. Стефан Стрејнџ кој после трагична автомобилска несреќа, мора да го остави егото на страна и да ги открие тајните на скриениот свет на мистицизам и алтернативна димензија. Со седиште во Њујорк, Доктор Стрејнџ мора да дејствува како посредник помеѓу реалниот свет и она што е надвор од него со користење на широк спектар на метафизички способности и артефакти за да го заштити марвеловиот свет.

Жанр: Акција, Фантазија

Траење на филмот : 115 минути

Режија: Scott Derrickson

Улоги: Benedict Cumberbatch, Chiwetel Ejiofor, Tilda Swinton, Rachel McAdams

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
28.12.2016 СРЕДА во 22:00 ч.

Цена на влезниците:  100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...