ДИПЛОМАТИЈА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

DIPLOMACY

Дејството се одвива во текот на ноќта од 24 кон 25 август 1944 година. Судбината на Париз е во рацете на генералот Фон Шолтиц, којшто на наредба на Хитлер, се подготвува да го нападне градот. Како долгогодишен припадник на пруската војска, повинувањето на генералот на наредбите никогаш не било доведено во прашање. Токму ова го загрижува шведскиот конзул Нордлинг додека се искачува по тајните скалила кои водат од генералот до хотелот Мерис. Мостовите на Сена и најзначајните париски споменици како Лувр, Нотр-Дам, Ајфеловата Кула… се минирани и пред есплозија. Користејќи го сето дипломатско оружје, конзулот ќе се обиде да го убеди генералот да не се потчинува на наредбата за уништување.

Жанр: драма

Траење на филмот : 84 минути

Режија: Volker Schlöndorff

Улоги: André Dussollier, Niels Arestrup, Burghart Klaußner

Датум на прикажување:
24.02.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

Проекцијата ќе се одржи во мала сала, влез слободен.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...