ЏОН ВИК 2
Рејтинг 4
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.0 супер

JOHN WICK 2 

Поранешниот платен убиец Џон Вик се враќа од пензија кога поранешен соработник прави заговори за да ја превземи конторолата над интернационалните платени убијци.

Жанр: Акција, Трилер

Траење на филмот : 

Режија: Chad Stahelski

Улоги: Keanu Reeves, Ian McShane

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:
23.02.2017 ЧЕТВРТОК во 20:00ч.
24.02.2017 ПЕТОК во 20:00ч.
25.02.2017 САБОТА во 20:00ч.
26.02.2017 НЕДЕЛА во 20:00ч.
27.02.2017 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00ч.

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...