ЏОЈ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

JOY 

ЏОЈ е вистинска приказна за Џој Монгано, жената која создала бизнис династија. Предавството, губењето на довербата и болните лузни од љубовта ја градат приказната во овој напнат и трагикомичен филм за главата на семејството кој се соочува со суровиот пазар.

Жанр: Драма

Траење на филмот : 124 минута

Режија: David O. Russell

Улоги: Jennifer Lawrence, Dascha Polanco, Bradley Cooper, Robert De Niro, Isabella Rossellini

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
08.01.2016 ПЕТОК во 22:00 ч.
09.01.2016 САБОТА во 22:00 ч.
Цена на влезниците -150 ден

Поврзани објави

АМСТЕРДАМ

АМСТЕРДАМ

Amsterdam Сместена во 30тите, оваа приказна следи 3 пријатели кои се сведоци на убиство, стануваат осомничени и ја откриваат најголемата завера во историјата на Америка. Жанр: Драма Траење на филмот :  135 минути Режија: David O. Russell Улоги: Christian Bale, Margot Robbie, John...

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...