ЏЕКИ

JACKIE

Џеки е портрет на еден од најзначајните и трагични моменти во Американската историја, гледан прво низ очите на иконската прва дама, а потоа Жаклин Бувие Кенеди. Џеки не става во нејзиниот свет во деновите кои следат после убиството на нејзиниот сопруг. Позната по своето исклучително достоинство и спокојство, гледаме портрет на првата дама која се бори да го воспостави наследството на нејзиниот сопруг и светот на “Камелот”, кој таа го создаде и сакаше.

Жанр: Драма, Биографски

Траење на филмот : 100 минути

Режија: Pablo Larraín

Улоги: Natalie Portman, Peter Sarsgaard, Greta Gerwig, Billy Crudup, Max Casella

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Дистрибутер: Blitz Film and Video Distribution

Датуми на прикажување:
21.01.2017 САБОТА во 22:00ч.
22.01.2017 НЕДЕЛА во 20:00ч.
23.01.2017 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00ч.
24.01.2017 ВТОРНИК во 20:00ч.
25.01.2017 СРЕДА во 20:00ч. 

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...