ЏЕЈСОН БОРН
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

JASON BOURNE

Мет Дејмон повторно ја игра неговата позната улога на поранешен CIA агент со магливо минато.  Џејсон Борн е петтиот филм во франшизата,а трет во режија на Paul Greengrass. Во овој дел Џејсон се сеќава кој е тој навистина и се труди да ја открие скриената вистина за неговото минато.

Жанр: Акција

Траење на филмот : 125 Минути

Режија: Paul Greengrass

Улоги: Matt Damon, Julia Stiles, Vincent Cassel, Tommy Lee Jones

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
28.07.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
03.08.2016 СРЕДА во 20:00 ч.
05.08.2016 ПЕТОК во 22:15 ч.
06.08.2016 САБОТА во 22:15 ч.
07.08.2016 НЕДЕЛА во 22:15 ч.
08.08.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
09.08.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
10.08.2016 СРЕДА во 22:15 ч.
15.08.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч. (хуманитарна акција)
16.08.2016 ВТОРНИК во 22:15 ч.
17.08.2016 СРЕДА во 22:15 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...