Џастин Бибер  (Justin Bieber’s Believe)

Џастин Бибер

(Justin Bieber’s Believe)

 

Овој неверојатен филм ќе ви даде интимен поглед на турнејата Believe на Џастин Бибер, распродадена низ светот. Не само што ќе имате прилика да доживеете визуелен спектакл од концертните снимки на Џастиновите најголеми хитови, туку ќе добиете и директна карта до бекстејџ и ќе бидете сведоци на организирана и одлично спроведена турнеја. Филмот нуди и ексклузивен поглед на животот на Џастин надвор од сцената. Следете го патот на Џастин од губитник кој сонува да свири на Медисон Сквер Гарден, во најголема поп-ѕвезда која е денес. Верувајте во Џастин Бибер.

 

Жанр: Документарен

 

Траење на филмот: 92  мин.

 

Датуми на прикажување: 01. и 02.02.2014

Термин: 20.00 часот

 

Дистрибутер:Cineplexx Скопје

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...