ДЕВОЈКАТА ОД ВОЗОТ
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

THE GIRL ON THE TRAIN

Приказна за животот на Рејчел Ватсон после нејзиниот развод. Секој ден таа патува со воз за да стигне на работа во Њујорк и секој ден возот поминува покрај нејзината стара куќа во која живеела со нејзиниот сопруг кој сеуште живее таму со неговата нова сопруга и дете. Обидувајќи се да не се фокусира на болката таа почнува да го набљудува парот кој живее неколку куќи подолу, Меган и Скот. Таа си замислува прекрасен сон за нив во нејзината глава за тоа како се перфектна фамилија. Еден ден како што поминува со возот таа здогледува нешто шокантно што ја исполнува со бес. Наредниот ден се разбудува со тежок мамурлок без сеќавање на вечерта со модринки по телото. Единствено има чувство дека нешто лошо се случило. Тогаш вестите даваат известување дека Меган е исчезната. Рејчел се вклучува во истрагата и се обидува да свати што се случило со Меган, каде е и што точно самата таа правела вечерта кога Меган исчезнала.

Жанр: Трилер

Траење на филмот : 112 минути

Режија: Tate Taylor

Улоги: Emily Blunt, Rebecca Ferguson, Haley Bennett, Justin Theroux

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
06.10.2016 ЧЕТВРТОК во 22:15 ч.
07.10.2016 ПЕТОК во 22:15 ч.
08.10.2016 САБОТА во 20:00 ч.
09.10.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
11.10.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
17.10.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 22:15 ч.
18.10.2016 ВТОРНИК во 22:15 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...