Детето на злото Devil’s Due

Детето на злото

Devil’s Due

 

Зек и Саманта запловуваат во брачните води како и секој останат заљубен пар – голема венчавка во црква, тропски меден месец и големи планови за иднината. Меѓутоа настануваат компликации во плановите оној момент кога на патувањето ќе се изгубат и Саманта неочекувано ќе остане трудна. И покрај тоа, тие продолжуваат да ја слават својата љубов, одбележувајќи ги сите моменти со видео камера, но, вознемирувачки случувања почнуваат да укажуваат на тоа дека Саманта носи бебе кое е олицетворение на злото.

 

Жанр: хорор, трилер

Траење на филмот: 89  мин.

Режија: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

Улоги: Zach Gilford, Allison Miller, Robert Bellushi

 

Датуми на прикажување:

 

Четврток (20.02.2014)- 22.00 ч.

Петок       (21.02.2014)- 22.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 ден.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...