ДЕТЕ 44
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

CHILD 44

Дете 44 е прв дел од тензична трилогија ,чие што дејствие се одвива во Советскиот сојуз 1952 год.Во времето на најголемите паранои,строгиот образовен систем и силниот напад на тајната полиција,во земјата која што се фали како во неа нема криминал ,посрамениот агент (Tom Hardy) и неговата сопруга (Noomi Rapace)ги здружуваат силите со генералот (Gary Oldman) за да го фатат серискиот убиец со надимак “Ростовски касап” ,чии што плен се млади момчиња.

Жанр:  Трилер, Драма

Траење на филмот:137  мин.

Режија: Daniel Espinosa

Улоги: Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman, Joel Kinnaman

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување од : 09.05.2015

САБОТА                          09.05.2015 22.15 Ч
НЕДЕЛА                          10.05.2015    22.00 Ч
ПОНЕДЕЛНИК               11.05.2015 22.00 Ч
ВТОРНИК                       12.05.2015 22.00 Ч
СРЕДА                             13.05.2015 22.00 Ч

 

Цена на влезниците:150 ден

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...