ДЕН НА НЕЗАВИСНОСТА: НОВА ЗАКАНА (3D)
Рејтинг 3.7
Вкупен рејтинг од 4 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 3.7 добро

INDEPENDENCE DAY: RESURGENCE  

Отсекогаш знаевме дека ќе се вратат! Откако „Ден на независноста“ даде нова дефиниција за филм, новото продолжението ни ја носи приказната за светска катастрофа од невидени размери.Користејќи ја вонземската технологија луѓето смислуваат програма за одбрана за да ја заштитат планетава. Но ништо не може да ги подготви за напредната и далеку понадмоќна вонземска сила. Сепак, генијалноста на неколкуте храбри мажи и жени може да го спаси светот од работ на пропаста.

Жанр: Акција, Научна фантастика

Траење на филмот : 

Режија: Roland Emmerich

Улоги: Liam Hemsworth, Charlotte Gainsbourg, Jeff Goldblum, Vivica A. Fox, Bill Pullman

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

24.06.2016 ПЕТОК во 20:00 ч. (3D)
25.06.2016 САБОТА во 20:00 ч. (2D)
26.06.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч. (3D)
27.06.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 22:00 ч. (3D)
28.06.2016 ВТОРНИК во 22:00 ч. (3D)
29.06.2016 СРЕДА во 22:00 ч. (2D)

Цена на влезниците: 200 денари за 3D, 150 денари за 2D.

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...