ДЕДПУЛ
Рејтинг 4.8
Вкупен рејтинг од 33 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.8 супер

DEADPOOL

Базиран на Марвеловиот анти-херој, филмот “Дедпул” ја раскажува приказната за Вејд Вилсон,поранешен специјалец и платеник, кој добива супер исцелителни моќи откако е извршен експеримент над него. Со новите моќи и необична смисла за хумор Дедпул го бара човекот кој скоро му го уништи животот.

Жанр:  Акција, Фантазија

Траење на филмот : 106 минути

Режија: Tim Miller

Улоги: Ryan Reynolds, Morena Baccarin, Ed Skrein, T.J. Miller

Возрасна категорија:  Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

08.03.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
09.03.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...