Чувари на споменици  The Monuments Men

Чувари на споменици

The Monuments Men

 

Во трка против времето, група од уметнички историчари и кустоси од музеи се обединуваат за заедно да успеат да го вратат вредното уметничко богатство украдено од нацистите пред Хитлер да ги уништи.

 

Жанр: Драма, Биографија, Акција

 

Траење на филмот: 118 мин.

Режија: George Clooney

Улоги: Matt Damon, George Clooney, Cate Blanchett, Bill Murray, John Goodman

 

Датуми на прикажување:

Четврток (20.02.2014)- 20.00 ч.

Петок       (21.02.2014)- 20.00 ч.

Сабота     (22.02.2014)- 22.00 ч.

Недела    (23.02.2014)- 22.00 ч.

Понед.     (24.02.2014)- 20.00 ч.

Вторник   (25.02.2014)- 20.00 ч.

Среда      (26.02.2014)- 20.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...