ЧУВАРИ НА ГАЛАКСИЈАТА (3D)  Guardians of the Galaxy(3D)

 

ЧУВАРИ НА ГАЛАКСИЈАТА (3D)

Guardians of the Galaxy(3D)

 

На работ на вселената американскиот пилот Питер, станува мета на немилосрдниот злосторник Ронан. Филмот е снимен според Марвеловиот стрип и вклучува бројни супер-херои за кои нема ништо подраго од одлична авантура и предизвици.

Жанр: Научна фантастика, Акција

Траење на филмот: 122 мин.

Режија: James Gunn (II)

Улоги: Chris Pratt, Vin Diesel, Zoe Saldana

 

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

 

 

Датуми на прикажување:

 

ЧЕТВРТ.      28.08.2014 22.00 ч.
ПЕТОК        29.08.2014 22.00 ч.
САБОТА     30.08.2014 22.00 ч.
НЕДЕЛА      31.08.2014 22.00 ч.

 

Цена на влезници: 200 денари

 

 

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...