ЧУДОТО ОД ХАДСОН
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

SULLY

На 15 јануари 2009 година, светот беше сведок на „Чудото на Хадсон“ кога Капетанот Чесли Саленбергер, со прекар „Сали“, кој го глуми актерот Том Хенкс, го приземјил расипаниот авион во водите на реката Хадсон, спасувајќи ги животите на сите во авионот  Сепак, дури кога Сали бил предвесник на јавноста и медиумите за неговиот невиден подвиг на вештина во воздухопловството, се одвива истрага и претставува закана за уништување на неговиот углед и кариера.

 

Жанр: Драма, Биографски

Траење на филмот : 96 минути

Режија: Clint Eastwood

Улоги: Tom Hanks, Laura Linney, Aaron Eckhart

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
01.10.2016 САБОТА во 22:15 ч.
02.10.2016 НЕДЕЛА во 22:15 ч.
03.10.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 22:15 ч.

 

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...