ЧУДОТО ОД ХАДСОН
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

SULLY

На 15 јануари 2009 година, светот беше сведок на „Чудото на Хадсон“ кога Капетанот Чесли Саленбергер, со прекар „Сали“, кој го глуми актерот Том Хенкс, го приземјил расипаниот авион во водите на реката Хадсон, спасувајќи ги животите на сите во авионот  Сепак, дури кога Сали бил предвесник на јавноста и медиумите за неговиот невиден подвиг на вештина во воздухопловството, се одвива истрага и претставува закана за уништување на неговиот углед и кариера.

 

Жанр: Драма, Биографски

Траење на филмот : 96 минути

Режија: Clint Eastwood

Улоги: Tom Hanks, Laura Linney, Aaron Eckhart

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:
01.10.2016 САБОТА во 22:15 ч.
02.10.2016 НЕДЕЛА во 22:15 ч.
03.10.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 22:15 ч.

 

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...