ЧОВЕКОТ-ПТИЦА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Birdman

Фантастична сатира за шоу бизнисот чиј главен јунак е Riggan Thomson (Michael Keaton), глумец кој веќе со години сите го гледаат исклучиво како суперјунакот Човек-птица заради специфичната лоша улога која еднаш ја одигра. За да се ослободи од жолтиот птичји костум несмасниот Риган планира да постави представа на Бродвеј. За неа сам го пишува сценариото,а нејзин режисер е еден од глумците, но патот до повторната слава воопшто не е лесен. Филмот е добитник на 4 оскари за најдобар филм,оргинално сценарио,фотографија и нај добар режисер . Добитник на 2 златни глобуси Michael Keaton за главна машка улога и оргинално сценарио.

Жанр: Крими, Комедија

Траење на филмот: 119 мин.

Режија: Alejandro González Iñárritu

Улоги: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton |

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК 05.03.2015 22.00

ПЕТОК 06.03.2015 22.00

НЕДЕЛА 08.03.2015 22.00

Цена на влезници: 100 денари

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...