ЧОВЕКОТ-ПТИЦА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Birdman

Фантастична сатира за шоу бизнисот чиј главен јунак е Riggan Thomson (Michael Keaton), глумец кој веќе со години сите го гледаат исклучиво како суперјунакот Човек-птица заради специфичната лоша улога која еднаш ја одигра. За да се ослободи од жолтиот птичји костум несмасниот Риган планира да постави представа на Бродвеј. За неа сам го пишува сценариото,а нејзин режисер е еден од глумците, но патот до повторната слава воопшто не е лесен. Филмот е добитник на 4 оскари за најдобар филм,оргинално сценарио,фотографија и нај добар режисер . Добитник на 2 златни глобуси Michael Keaton за главна машка улога и оргинално сценарио.

Жанр: Крими, Комедија

Траење на филмот: 119 мин.

Режија: Alejandro González Iñárritu

Улоги: Michael Keaton, Zach Galifianakis, Edward Norton |

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК 05.03.2015 22.00

ПЕТОК 06.03.2015 22.00

НЕДЕЛА 08.03.2015 22.00

Цена на влезници: 100 денари

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...