ЧАПИ
Рејтинг 4.5
Вкупен рејтинг од 6 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.5 супер

Chappie

Секое дете доаѓа во свет полн со ветувања. Како и сите други, така и Чапи: тој е надарен, единствен, чудо. Како и секое дете, Чапи ќе подпадне под влијанијата на околината – некои добри, некои лоши. Тој ќе се потпре на своето срце и душа за да го најде својот пат во светот и да стане свој човек. Но, постои едно нешто што го прави Чапи различен од било кој друг: тој е робот. Првиот робот со способност сопствено да размислува и чувствува. Неговиот живот, неговата приказна, ќе го промени начинот на кој светот гледа на роботите и луѓето засекогаш.

Жанр: Акција

Траење на филмот: 120 мин.

Режија: Neill Blomkamp

Улоги: Sharlto Copley, Hugh Jackman, Sigourney Weaver, Dev Patel

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
ЧЕТВРТОК 12.03.2015 22.00
ПЕТОК 13.03.2015 22.00
САБОТА 14.03.2015 20.00
НЕДЕЛА 15.03.2015 20.00
ПОНЕДЕЛНИК 16.03.2015 22.00
ВТОРНИК 17.03.2015 22.00
СРЕДА 18.03.2015 22.00

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...