ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian Jacobs, Eddie Marsan Возрасна категорија: четврта катагорија, +16 Дистрибутер:Blitz Film and Video Distribution ..

НЕ Е ЛОШО ДА СЕ БИДЕ ЧОВЕК

НЕ Е ЛОШО ДА СЕ БИДЕ ЧОВЕК

Nije loše biti čovek Приказната го следи професорот по пијано Милан 5 години откако неговиот кум, некогашната поп ѕвезда Бели, исчезнува под неразјаснети околности. Милан одлучува да ја разреши мистеријата и конечно да дознае што се случило. Не наоѓајќи поддршка од семејството и околината, Милан развива пријателски однос со куче скитник. Жанр: Комедија, Драма Траење ..

ЅВЕЗДЕНИ КУЧИЊА: ТРОПСКА АВАНТУРА

ЅВЕЗДЕНИ КУЧИЊА: ТРОПСКА АВАНТУРА

Space Dogs: Tropical Adventure Кога мистериозен и опасен вртлог се појавува во Атлантскиот океан, астронаутите Белка и Стрелка одат да истражат. Со помошта од нивните добри другари, Белка и Стрелка мора повторно да бидат храбри и херојски да ја завршат опасната мисија со која ќе ја спасат нивната планета и далечната планета на нивните нови ..

ВО ЗАРОБЕНИШТВО

ВО ЗАРОБЕНИШТВО

Captive State Земјата е окупирана од странски освојувачи речиси 10 години. Официјално, криминалот повеќе не постои, невработеноста е на историски најниско ниво и сиромаштијата е искорнета. Но, овој навидум совршен свет има една темна и лоша страна – човештвото е под наметната контрола и повеќето луѓе се предаваат на нивната судбина и соработуваат. Меѓутоа во ..

СИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ ВО МАЈАМИ

СИТЕ ПАТИШТА ВОДАТ ВО МАЈАМИ

Le Flic de Belleville Кога еден пријател од детството од Мајами ќе биде убиен откако ќе предупреди за дилери на дрога, Бааба се преселува во Мајами и ќе се здружи со локален офицер за да ги фати криминалците. Жанр:Комедија, Комедија Траење на филмот :  Режија: Rachid Bouchareb Улоги: Omar Sy, Luis Guzmán, Biyouna Возрасна категорија:  ..

23.04.2018 20:00 Такси 5 22:00 Играч број 1 2D 24.04.2018 20:00 Принцот на криминалот 22:00 Подивување: Тотален хаос 2D 25.04.2018 20:00 Одмазници:Војна на бесконечноста 3D 26.04.2018 20:00 Одмазници:Војна на бесконечноста 2D 28.04.2018 18:00 Лео да Винчи: Мисија Мона Лиза(синхронизиран) 20:00 Одмазници:Војна на бесконечноста 3D 29.04.2018 18:00 Лео да Винчи: Мисија Мона Лиза(синхронизиран) 20:00 Одмазници:Војна на ..

СКРШЕНО

СКРШЕНО

TE THYER 18-годишното затворско јадосување не е ништо во споредба со неблагодарноста покажана од најблиските и најдрагите лица, кои трансформирани од трката за профит заборавиле дека разорувањето на душата и уништувањето на околината е самоуништување, пред се’. Жанр: документарен филм Траење на филмот : 105  минути Режија: Едмонд Будина Улоги: Едмонд Будина, Лаерт Васили, Никола Ламбро, ..

НАСОКИ

НАСОКИ

POSOKI Роуд-муви сместен во денешна Бугарија, земјата останува оптимистички настроена, главно затоа што сите реалисти и песимисти веќе ја напуштиле! На состанок со својот банкар, еден сопственик на мал бизнис кој вози такси, открива дека износот на митото коешто треба да го потплати за да добие заем се удвоил. На работ на лудило, тој го застрелува ..

КАКО ДА БИДЕШ ЛАТИНО ЉУБОВНИК

КАКО ДА БИДЕШ ЛАТИНО ЉУБОВНИК

HOW TO BE A LATIN LOVER  Откако направи кариера од заведување богати постари жени, Максимо се жени со богата жена двојно постара од него. Размазен, му здосадува да се буди до сега веќе 80-годишната жена, но доживува најголемо изненадување кога ќе биде оставен поради помлад продавач на коли. Истеран од својата куќа и очаен да ..

13.02.2017 20:00 Педесет нијанси потемно 14.02.2017 20:00 Педесет нијанси потемно 15.02.2017 20:00 Педесет нијанси потемно 16.02.2017 20:00 Големиот ѕид 22:00 Војна на професори 17.02.2017 20:00 Прстени 22:00 Големиот ѕид 18.02.2017 18:00 Лего Бетмен 20:00 Прстени 22:00 Педесет нијанси потемно 19.02.2017 22:15 Педесет нијанси потемно