ВСЕЛЕНСКОТО МОМЧЕ

SPACE BOY Џим е надарено 11-годишно момче со пасија за вселената и науката. Доселувајќи се во нов град со татко му, Џим треба да учествува на натпревар за млади научници со неговата нова соученичка Ема. И покрај нејзината неподготвеност, Џим... Повеќе...

МАЧОРОТ ВО ЧИЗМИ: ПОСЛЕДНА ЖЕЛБА

Puss in Boots: The Last Wish Мачорот во чизми открива дека неговата желба за авантура има последици – потрошил 8 од неговите 9 животи. Мачорот оди на патување да ја најде митската последна желба и да си ги врати своите 9 животи назад... Повеќе...

МЕНИ

The Menu Млад пар патува на далечен остров за да вечераат во ексклузивен ресторан каде шефот подготвува раскошно мени, со елементи на шок и изненадување. Жанр: Комедија, Хорор Траење на филмот : 106 минути Режија: Mark Mylod Улоги: Anya... Повеќе...

ЛАМБОРГИНИ

Lamborghini: The Man Behind the Legend Филм за животната приказна на Феручио Ламборгини, основачот на култната автомобилска марка Ламборгини. Жанр:Биографски, Драма, Спортски филм Траење на филмот : 97 минути Режија: Bobby Moresco Улоги: Frank... Повеќе...

Небеса (мала сала)

NEBESA / HEAVENS ABOVE После половина век комунизам и атеизам – Христијанството е тука да остане! Оваа филмска алегорија со елементи на црна комедија е инспирирана од трите приказни на францускиот писател Марсел Аиме. Приказните за влијанието... Повеќе...

РОДЕН ЛАЖГО (мала сала)

Menteur / Natural Born Liar Жером е триесет годишник, кој се занимава со продажба на јахти во Ница. Но што повеќе време поминуваат со него, луѓето откриваат дека тој е астронаут, шампион во карате, пријател со мис Универзум… Всушност... Повеќе...