Балканот не е мртов

Балканот не е мртов   Улоги: Никола Ристановски, Раде Шербеџија, Јордан Симонов, Драгана Костадиновска, Ертан Шабан, Фолтин и др   Почеток на прикажување: 19.10.2013 до 23.10.2013 во Голема Сала Од 24.10.2013 во Мала Сала Термин... Повеќе...

Затвореници

Затвореници Prisoners   Што се може да направи еден татко за да ја заштити својата фамилија?  Ќога ќерката на Келер (Хју Џекмен) заедно со нејзината другарка ќе бидат киднапирани за време на прославата на Денот на благодарноста, започнува... Повеќе...

One Direction

1Д: Ова сме ние 3Д One Direction: This is us Од скромниот живот пред славата на Niall, Zayn, Liam, Louis и Harry, преку натпреварот на X-Factor, до неверојатниот успех и мега-популарност, дознајте се за вашиот омилен бенд и погледнете го... Повеќе...

Вулверин 3D  The Wolverine 3D

Вулверин 3D The Wolverine 3D   Познатиот лик од Марвел стриповите – Вулверин (Хју Џекман), во ова продолжение на Икс-Мен е повикан од свој познаник во Јапонија. Во борбата Вулверин е лишен од својата бесмртност, при што освен со... Повеќе...

Гравитација Gravity

Гравитација Gravity Dr. Ryan Stone, брилијантен медицински инжинер е на својата прва вселенска мисија, со астронаутот-ветеран Matt Kowalsky. За време на експедицијата, додека тимот астронаути е надвор од шатлот, се случува страшна несреќа... Повеќе...

Штрумфови 2 3Д  (синхронизиран)  The Smurfs 2 3D

Штрумфови 2 3Д (синхронизиран) The Smurfs 2 3D Штрумфовите се здружуваат со нивните човечки пријатели за да ја спасат Штрумфета, која е киднапирана од лошиот Гаргамел. Жанр: Анимиран/Цртан. Траење на филмот: 105 мин. Режија: Raja Gosnell... Повеќе...