Прошетка со диносаурси 3D  Walking with Dinosaurs

Прошетка со диносаурси 3D  Walking with Dinosaurs   Прв пат во филмската историја кино-публиката ќе има можност да види како навистина изгледало кога диносаурусите владееле со земјата, благодарение на филмот „Прошетка со диносаурусите... Повеќе...

Снежно кралство 3D  Frozen

Снежно кралство 3D Frozen   Испириран од бајката „Снежната кралица“ на Х.К. Андерсен, Дизни не води на нова зимска авантура! Бестрашната оптимиска Ана се здружува со Кристоф на легендарно патување низ снежни и ледени предели во потрага по... Повеќе...

Легендите во Вегас Last Vegas

Легендите во Вегас Last Vegas   За забава со најдобрите пријатели никогаш не е предоцна во животот. Четворица пријатели кои веќе одамна ја прегазиле својата шеесета година од животот, се собираат во Вегас за примерно да ја прослават... Повеќе...

Витез Расти 3D  (синхронизиран)  Knight Rusty

Витез Расти 3D (синхронизиран) Knight Rusty   Витезот се наоѓа во авантурата на својот живот: само што се исполни неговиот сон да освои голем турнир, лажно е обвинет за кражба. Лишен од голема чест и дворец, тој пробува да се извади и да... Повеќе...

Советникот  The Counselor

Советникот The Counselor   Легендарниот режисер Ридли Скот и добитникот на Пулицеровата награда, авторот Кормак Мекарти, ги здружија силите за филмот „Советникот“, во кој игра Мајкл Фасбендер, Пенелопе Круз, Камерон Дијаз, Хавиер Бардем... Повеќе...

Игрите на гладните: Раѓањето на огнот The Hunger Games: Catching Fire

Игрите на гладните: Раѓањето на огнот The Hunger Games: Catching Fire   По победата на 74те „Игри на гладните“, Кетнис Евердин и Пита Меларк сигурни се враќаат дома. Меѓутоа, победата значи дека мораат да ги остават своите семејства и... Повеќе...

Облачно со врнежи од ќофтиња 2 3D

Облачно со врнежи од ќофтиња 2 3D Cloudy with a Chance of Meatballs – Revenge of the Leftovers   Генијалноста на иноваторот Флинт Локвуд конечно е признаена, кога тој е повикан од страна на неговиот идол Честер да и се придружи на... Повеќе...

Советникот  The Counselor

Советникот The Counselor   Легендарниот режисер Ридли Скот и добитникот на Пулицеровата награда, авторот Кормак Мекарти, ги здружија силите за филмот „Советникот“, во кој игра Мајкл Фасбендер, Пенелопе Круз, Камерон Дијаз, Хавиер Бардем... Повеќе...

Тајните на петтиот сталеж The Fifth Estate

Филм базиран на вистинити настани и приказна за Викиликс, која го потресе светот, откривајќи ги тајните податоци на најмоќните сили. Режиран од Bill Condon, со Benedict Cumberbatch во улогата на Julian Assange. Петиот сталеж во модерната... Повеќе...

Турбо 3D  Turbo 3D

Еден најобичен полжав се осудува да сонува големи и брзи сонови. „Турбо“ е нова 3D авантура од авторот на „Мадагаскар“ и „Кунг Фу Панда“, филмови кои веќе ни ги освоија срцата. Жанр: Анимиран/Цртан Траење на филмот: 96 мин. Режија: David Soren... Повеќе...