Детето на злото Devil’s Due

Детето на злото Devil’s Due   Зек и Саманта запловуваат во брачните води како и секој останат заљубен пар – голема венчавка во црква, тропски меден месец и големи планови за иднината. Меѓутоа настануваат компликации во плановите... Повеќе...

Вампирска академија: сестри по крв  VAMPIRE ACADEMY: BLOOD SISTERS

Вампирска академија: сестри по крв VAMPIRE ACADEMY: BLOOD SISTERS   Академијата св. Владимир не е само обично приватно училиште – тоа е тајно место во кое вампирите учат како да користат магија, а додека дампирите пола луѓе – пола... Повеќе...

Зимска приказна Winter’s tale

Зимска приказна Winter’s tale     Ова не е вистинска приказна. Ова е љубовна приказна! Овој филм ни ја раскажува приказната за Питер Лејк, крадец кој се заљубува во Беверли Пен, богата девојка од Менхетен која живее во куќа која тој... Повеќе...

Џастин Бибер  (Justin Bieber’s Believe)

Џастин Бибер (Justin Bieber’s Believe)   Овој неверојатен филм ќе ви даде интимен поглед на турнејата Believe на Џастин Бибер, распродадена низ светот. Не само што ќе имате прилика да доживеете визуелен спектакл од концертните снимки на... Повеќе...

Американски измамници  (American Hustle)

Американски измамници (American Hustle)   Филм за заводливиот свет на игрите и измамите, дејствието е сместено во време во кое Америка ја потресе еден од најголемите скандали. Ирвинг Розенфелд (Christian Bale), заедно со својата британска... Повеќе...

Пресметка на легендите  Grudge Match

Пресметка на легендите Grudge Match   По 30 години од последниот меч, двајца средновечни боксерски ривали се враќаат од пензија поради последната борба. Во филмот „Пресметка на легендите“, Сталоне и ДеНиро ги толкуваат Хенри „Razor“ Шарп... Повеќе...

Г-ин Пибади и Шерман  (Mr. Peabody & Sherman)

Г-ин Пибади и Шерман (Mr. Peabody & Sherman)   Користејќи ја неговата генијална иновација, машината WABAC, г-ин Пибади и посвоениот Шерман патуваат назад во времето да ги доживеат моментите кои влијаеле во менувањето на светот. Од... Повеќе...

Лего Филм  Lego: The Movie

Лего Филм Lego: The Movie   ЛЕГО филм го следи Емет, обична и потполно просечна ЛЕГО фигура која секогаш постапува по правила. Но одеднаш настанува збрка и Емет го прогласуваат за извонредна особа која е клучот за спас на светот.  ... Повеќе...

Чувари на споменици  The Monuments Men

Чувари на споменици The Monuments Men   Во трка против времето, група од уметнички историчари и кустоси од музеи се обединуваат за заедно да успеат да го вратат вредното уметничко богатство украдено од нацистите пред Хитлер да ги уништи... Повеќе...

Монтевидео, се гледаме!  Montevideo, vidimo se!

Монтевидео, се гледаме! Montevideo, vidimo se!   Вториот филм кој го носи насловот „Монтевидео, се гледаме!“ говори за учеството на југословенската фудбалска репрезентација на Првото светско првенство во Монтевидео, 1930г. Инспириран од... Повеќе...