ВИРТУЕЛНА СВЕСТ Transcendence

ВИРТУЕЛНА СВЕСТ Transcendence   Will Caster е истражувач на вештачката интелегенција, чија цел е да создаде машина  која ќе поседува колективна интелегенција и човечки емоции. Кастер и самиот е дел од новата технологија, пренесувајќи го... Повеќе...

РИО 2

РИО 2 (3D) RIO 2 (3D)   Блу, сина ара, живее совршен живот во Рио де Жанеиро со својата сакана жена Бисера и нивните три деца. Но, кога Бисерка ќе одлучи дека децата мораат да научат да живеат како и сите останати птици, работите се... Повеќе...

КАПЕТАН АМЕРИКА Captain America: The Winter Soldier

КАПЕТАН АМЕРИКА Captain America: The Winter Soldier   Две години по добро познатиот „Осветници 2“, Стив Роџерс (Капетан Америка) живее мирно во Вашингтон, и се обидува да се прилагоди на современото општество. Меѓутоа после акцијата... Повеќе...

ФИЛОМЕНА Philomena

ФИЛОМЕНА Philomena   Новинар што пишува за политички теми наоѓа жена која се вика Филомена и која е во потрага по својот син. Филомена забременила како тинејџерка, во Ирска, 1952 година. Поради осудата на околината која ја нарекла жена... Повеќе...

УБАВИЦАТА И ЅВЕРОТ La belle & la bête

УБАВИЦАТА И ЅВЕРОТ La belle & la bête   После загубата на богатството во морето, еден очаен трговец е принуден да се повлече на село со своите шест деца, меѓу кои се наоѓа и неговата љубимка и најмлада ќерка, Бела. На напорното... Повеќе...

СИНА Е НАЈТОПЛАТА БОЈА La vie d’Adèle

СИНА Е НАЈТОПЛАТА БОЈА La vie d’Adèle „Сина е најтоплата боја“ е предмет на контроверзии уште од својата премиера на овогодинешниот Канскиот филмски фестивал. Петнаесетгодишната Адел сонува да ја искуси својата прва љубов. Едно убаво... Повеќе...

MUPPETS MOST WANTED Мапетите во бегство

MUPPETS MOST WANTED   За време на светската турнеја, Мапетите ќе затекнат голема Европска кражба на скапоцени работи предводена од лукав криминалец и неговиот подмолен помошник. Приказната се заплеткува кофа Мапетите ќе сфатат дека... Повеќе...

NEED FOR SPEED

NEED FOR SPEED   „Need for speed“ е филмска адаптација на истоимената мега-популарна видео игра. Приказна за скоро невозможна крос-кантри трка со времето, која започнува како одмазда, но завршува како искупување.   Жанр: Акција... Повеќе...

ГРАНД ХОТЕЛ БУДИМПЕШТА The Grand Budabest Hotel

ГРАНД ХОТЕЛ БУДИМПЕШТА The Grand Budabest Hotel   Густав е легендарен консиерж во познатиот европски хотел “Гранд Хотел Будимпешта“ во периодот меѓу двете војни. Тој е шармантен заводник кој го освоил срцето на старата богаташка Мадам Д... Повеќе...

300: ПОДЕМОТ НА ЦАРСТВОТО

300: ПОДЕМОТ НА ЦАРСТВОТО (3D) 300: Rise of an Empire 3D   Во новото поглавје „300: Подемот на царството“ , дејствието е фокусирано на грчкиот генерал Темистокле, кој се бори против масовната инвазија на персиските трупи предводени од Ксеркес... Повеќе...