ПЛАТЕНИЦИ 3

The Expendables 3 Во продолжениено на филмот од 2012 год. „Платениците“, на чело со Барни Рос, се соочуваат со ко-основачот на тимот Конрад Стоунбанкс. Рос беше принуден да го убие Стоунбанкс откако дозна дека дека тој стана бездушен дилер на... Повеќе...

СНИМКА НА СЕКС

Sex tape   Кога Џеј (Jason Segel) и Ени (Cameron Diaz) првпат биле заедно, нивната романтична врска била интензивна – но десет години подоцна кога имаат две деца, на пламенот на нивната љубов и е потребна искра. За да ги размрдаат... Повеќе...

БУРА НА ВЕКОТ

Into the storm   За само еден ден серија на неочекувани торнада го опустошија градот Силверстон. Додека смртоносните пијавици пустошат, стручњаците предупредуваат дека најлошото тукушто доаѓа. Голем број на жители се обидуваат да... Повеќе...

ЧУВАРИ НА ГАЛАКСИЈАТА (3D)  Guardians of the Galaxy(3D)

  ЧУВАРИ НА ГАЛАКСИЈАТА (3D) Guardians of the Galaxy(3D)   На работ на вселената американскиот пилот Питер, станува мета на немилосрдниот злосторник Ронан. Филмот е снимен според Марвеловиот стрип и вклучува бројни супер-херои за кои... Повеќе...

УЛИЦА СКОК БР.22

22 Jump Street   По завршување на средното училиште (два пати), полицајците Шмит (Jonah Hill) и Јенка (Channing Tatum) ги очекуваат големи работи откако ќе превземат тајна задача на локалниот факултет. Но, откако Јенко ќе ја запознае... Повеќе...

ХЕРКУЛ (3D)

Hercules(3D) Историско-акцискиот филм Херкул е снимен според популарниот стрип Радикал комикс. Заснован на класичниот мит и и преполн со спектакуларни ефекти, филмот ја раскажува приказната за најсилниот човек-полубог. Двејн Џонсон ја толкува... Повеќе...

ИЗБАВИ НЕ ОД ЛУКАВИОТ

ИЗБАВИ НЕ ОД ЛУКАВИОТ Deliver Us from Evil Во филмот ” Избави не од лукавиот” њујоркшкиот полицаец Ралф Серчи (Ерик Бана) борејќи се со своите лични проблеми и прашања, започнува да истражува вознемирувачко, сурово и необјасниво... Повеќе...

ПЛАНЕТА НА МАЈМУНИТЕ – РЕВОЛУЦИЈА (3D)

ПЛАНЕТА НА МАЈМУНИТЕ – РЕВОЛУЦИЈА (3D) Dawn of the Planet of the Apes(3D) Голема нација на генетски еволуирани мајмуни предводена од Цезар е загрозена од група на луѓе преживеани од катастрофалниот вирус што се појавил пред десет години... Повеќе...

АВИОНИ: НЕБЕСНИ ПОЖАРНИКАРИ (3D)

АВИОНИ: НЕБЕСНИ ПОЖАРНИКАРИ (3D) Planes: Fire & Rescue (3D) Кога светски познатиот авион-тркач Дасти дознава дека неговиот мотор е оштетен и тој никогаш нема да може да се трка повторно, тој мора да смени брзина и да се префрли во светот... Повеќе...

СТУДЕНИОТ ЈУЛИ

СТУДЕНИОТ ЈУЛИ Cold in July Како може една погрешна одлука во дел од секунда да го промени вашиот живот? Додека ги истражува чудните звуци во неговата куќа, една ноќ во 1989 година во Тексас, Ричард Дејн го застрелува натрапникот Фреди Расел... Повеќе...