Монтевидео, се гледаме!  Montevideo, vidimo se!

Монтевидео, се гледаме! Montevideo, vidimo se!   Вториот филм кој го носи насловот „Монтевидео, се гледаме!“ говори за учеството на југословенската фудбалска репрезентација на Првото светско првенство во Монтевидео, 1930г. Инспириран од... Повеќе...

Легендата за Херкул 3D  The Legend of Hercules 3D

Легендата за Херкул 3D The Legend of Hercules 3D   Филмот на големото платно ни носи ретко видена позадина на приказната за Херкул: откако љубовта на неговиот живот Хеба е ветена на неговиот брат, тој се бунтува и е протеран од семејниот дом... Повеќе...

Како е спасен господинот Бенкс  Saving Mr. Banks

Како е спасен господинот Бенкс Saving Mr. Banks   Кога ќерките на Волт Дизни го молеле да сними филм базиран на нивната омилена писателка, П.Л. Треверс „Мери Попинс“, тој им дал ветување дека ќе го направи тоа – ветување за кое не... Повеќе...

Американски измамници  (American Hustle)

Американски измамници (American Hustle)   Филм за заводливиот свет на игрите и измамите, дејствието е сместено во време во кое Америка ја потресе еден од најголемите скандали. Ирвинг Розенфелд (Christian Bale), заедно со својата британска... Повеќе...

Неверојатниот човек-пајак 2  3D (The Amazing Spiderman 2)

Неверојатниот човек-пајак 2 (The Amazing Spiderman 2)   Најважната битка на Човекот-пајак е внатре во него: битка помеѓу секојдневните обврски на Питер Паркер и на необичните задолженија на човекот-пајак. Но, во „Неверојатниот човек-пајак... Повеќе...

Робокап  (RoboCop)

Робокап (RoboCop)   Во 2028 година, во Детроит, Алекс Марфи- сакан сопруг, татко и добар полицаец, е тешко повреден за време на полициска задача. Мултинационалниот конгломерат OmniCorp веднаш ја искористува шансата да креира полу-човек... Повеќе...

Тајниот живот на Волтер Мити (The Secret Life of Walter Mitty)

Тајниот живот на Волтер Мити (The Secret Life of Walter Mitty)   Волтер Мити (Ben Stiller) работи во фотографска архиварница во светски познатиот магазин „Life“. Живее досаден и монотон живот, од кој бегство наоѓа во светот на фантазијата... Повеќе...

Волкот од Волстрит (The Wolf of Wall Street)

Волкот од Волстрит (The Wolf of Wall Street)   Базиран на вистинската приказна за Џордан Белфорт, од неговото издигнување како богат брокер кој живее луксузно до неговиот пад поради криминал, корупција и проблеми со федералната влада... Повеќе...

Пат до Божиќната ѕвезда (синхронизиран) (Journey to the Christmas star)

Храбра девојка трга на авантуристичко патување во потрага на Божиќната Ѕвезда со цел да го ослободи кралството од проколнување и да ја врати назад одамна изгубената принцеза, но некои моќни душмани ќе пробаат да ја сопрат во својата намера... Повеќе...

Хобит: Пустошот на Смауг HFR 3D The Hobbit: The Desolation of Smaug

Хобит: Пустошот на Смауг HFR 3D The Hobbit: The Desolation of Smaug   По успешното бегство од Магловитата планина, Торин и дружината се присилени да бараат помош од непознати, но моќни шумски жители кои ќе им помогнат да ја поминат... Повеќе...