САГА ЗА ВИКИНЗИТЕ: ВОИНИТЕ ОД СЕВЕР

  Northmen – A Viking Saga   Група на Викинзи е заробена на непријателска територија на брегот на Алба, додека нивниот брод се движи кон една страшна бура. Нивната единствена шанса за да преживеат  е да го најдат патот до... Повеќе...

ИЗРАМНУВАЧ

The Equalizer   Во филмот „Израмнувач“ оскаровецот Дензел Вашингтон го глуми McCall, командос од специјална единица,  кој ја лажирал сопствената смрт за да го помине својот живот во мир.  Тој ќе биде соочен со руските мафијаши за да ја... Повеќе...

АНАБЕЛА

Annabelle   После филмскиот хит The Conjuring снимен според вистинската страшна приказна на семејството Перон, кое злите сили го терероризирале цели 10 години и според записите на најпознатите светски демонолози Еда и Лореин Ворен, кои... Повеќе...

РЕВИЈА НА ЕВРОПСКИ ФИЛМОВИ

    03-10 ОКТОМВРИ 2014 ГОЛЕМА САЛА ВЛЕЗНИЦА: 100 ДЕНАРИ ПРОГРАМА: ПО РЕД НА ИСЧЕЗНУВАЊЕ Петок 03.10.2014 во 22.30 Режија: Hans Petter Moland Улоги: Stellan Skarsgard, Kristofer Hivju, Bruno Ganz, Goran Navojec, Sergej Trifunović... Повеќе...

ИСЧЕЗНАТА

Gone girl   Ејми Дан е исчезната. Се претпоставува дека е убиена. Главниот осомничен за убиството е нејзниниот маж Ник Дан. Вака режисерот Дејвид Финчер не’ воведува во сложената приказна на филмот „Исчезната“, адаптација на... Повеќе...

ЛАВИРИНТ- НЕВОЗМОЖНО БЕГСТВО

“Лавиринт – невозможно бегство” е приказна за група на млади луѓе кои се обидуваат да побегнат од Ледината опколена со џиновски Лавиринт преполн со тајни.  Филмот е базиран на романот “Лавиринт – невозможно бегство” на писателот Џејмс Дашнер... Повеќе...

ДО БАЛЧАК

Дејствието се случува во првата декада од 20 век. Филмот е сурова, но романтична љубовна приказна во која вечната македонска кауза за сопствен идентитет и самостојност е видена од агол на строга индивидуалност, лишена од било каква... Повеќе...

РЕПЕРТОАР 3Д КИНО БИТОЛА                      АВГУСТ 2014   ЧЕТВРТОК 21.08.2014 20.00 ч. СТЕП АП (3Д) 112 мин. ЧЕТВРТОК 21.08.2014 22.00 ч. ХЕРКУЛ (3Д) 98 мин. ПЕТОК 22.08.2014 20.00 ч. СТЕП АП (3Д) ПЕТОК 22.08.2014 22.00 ч. ХЕРКУЛ (3Д)... Повеќе...

НИНЏА ЖЕЛКИ (3D)

Teenage Mutant Ninja Turtles (3D)   Темнината се вселува во Њујорк откако Шредер и неговиот зол клан земаат се во свои раце, од полицијата до политичарите. Иднината изгледа одвратно, се додека четворица бездомни браќа излегуваат од... Повеќе...