НА РАБОТ НА ИДНИНАТА (3D)  Edge Of Tomorrow(3D)

НА РАБОТ НА ИДНИНАТА (3D) Edge Of Tomorrow(3D)   Импресивнa научна фантастика, блокбастер акција со Том Круз во главната улога! Во светот на иднината, Том Круз e потполковникот Вилијам Кејџ кој води битка против вонземјани. Одеднаш тој се... Повеќе...

СТАЛИНГРАД (3D) Stalingrad(3D)

СТАЛИНГРАД (3D) Stalingrad(3D)   Филмот „Битката за Сталинград“ е епски поглед на битката што го смени текот на Втората светска војна. Група руски војници истовремено се борат за да ја заштитат стратешки важната зграда во нивниот речиси... Повеќе...

ГРЕЈС ОД МОНАКО – Grace of Monaco

„Грејс од Монако“- филмот кој го отвори 67от Кански филмски фестивал. Филмот го портретира периодот на животот на легендарната американска актерка Грејс Кели, откако таа стана принцеза на Монако во 1956 година. „ Грејс од Монако“ го следи... Повеќе...

Brick Mansions

Brick Mansions   Таен полицаец од Детроит заедно со бивши затвореник пристига во опасна населба што е опкружена со ѕид со цел да го спречи главниот криминалец во неговиот план да го уништи целиот град.   Жанр: акција Траење на... Повеќе...

ГОДЗИЛА (3D)  Godzilla(3D)

ГОДЗИЛА (3D) Godzilla(3D)   Годзила е импресивен научно-фантастичен спектакл во кој гигантското радиоактивно чудовиште е отпорно на сите видови оружја на човекот. Застрачувачката и немилосрдната Годзила ќе ги натера жителите на Земјата да... Повеќе...

АТОМСКИ ОД ДЕСНО ATOMSKI ZDESNA

АТОМСКИ ОД ДЕСНО ATOMSKI ZDESNA   Младен од Белград, е продавач на „time-share“ апартмани на Јадранот. Тој има афера со колешката Соња, која е мажена за Метод- менаџерот за продажба, кој ќе разбере за неверноста на неговата сопруга. Тој... Повеќе...

НОЕ NOAH

НОЕ NOAH Приказната за Ное, човекот кој што бил избран од Господ да заврши голема мисија за спасување на недолжните, пред да настане апокалиптичната поплава што ќе го збрише злото од светот.   Жанр: драма, историски Траење на филмот: 134... Повеќе...

Х-Мен: Денови на идното минато 3D

Х-Мен: Денови на идното минато X-Men: Days of future past   Во филмот „Х-мен: Денови на идното минато“ екипата на професорот Ксавијер и понатаму се бори за опстанокот на мутантите. Предводени од Вулверин, патуваат низ времето и се враќаат во... Повеќе...

ОДМАЗДА НА ЖЕНСКИ НАЧИН The Other Woman

ОДМАЗДА НА ЖЕНСКИ НАЧИН The Other Woman   Три карактерно различни жени имаат само една заедничка ставка во животот- ги изиграл истовремено истиот маж. Повеќе не е важно која ќе биде со него, туку како ќе се осветат. Дали постои пострашна... Повеќе...

НУЛТА ТЕОРЕМА The Zero Theorem

НУЛТА ТЕОРЕМА The Zero Theorem   Екцентричен и повлечен компјутерски гениј, кој живее во корпоративен свет, предводен е од егзистенцијален гнев. Тој работи на мистериозен проект т.н. „Нулта теорема“, математичка формула која конечно ќе... Повеќе...