БРЗИ И БЕСНИ 9

F9 – Fast & Furious 9 Вин Дизел повторно ја репризира улогата на Доминик Торето во деветтиот дел на една од најуспешните филмски саги – Брзи и Бесни. Жанр: Акција, Авантура, Трилер Траење на филмот : 145 минути Режија: Justin... Повеќе...

ДО КРАЈ

The Vault Апсолутно непробојна банка. Банка која никој никогаш не може да ја ограби. Нема нацрти. Нема мапа. Нема податоци за инженерскиот систем на трезорот. Тоа е апсолутна мистерија. При тоа, шефот на банката ја чува како да му зависи... Повеќе...

Ноќна смена

Night Shift / Police На тројца полицајци, кои соочени на секојдневно насилство се обидуваат да си го одржат личниот и емотивен живот, им е доделена несекојдневна задача.Тие треба да одведат мигрант до аеродромот од каде тој ќе биде депортиран... Повеќе...

супердлабок (мала сала)

Kolskaya sverhglubokaya Година 1987. На длабочина од 12.000 метри под површината на земјата се забележани чудни гласови кои звучат како врисоци од голем број на луѓе. Епидемиологот Ана Фјордова и специјална воена единица имаат задача да ја... Повеќе...

Круела

Cruella Се спријателува со неколку млади крадци кои имаат апетит за неволја и заедно успеваат да изградат живот за себеси на улиците на Лондон. Еден ден, талентот за мода на Естела го привлекува вниманието на грофицата вон Хелман, модна... Повеќе...

ТВИСТ (мала сала)

Twist Сместена во срцето на Лондон, приказната го следи Оливер – талентиран уметник, кој ги покрива англиските фасади со графити. По неколку несреќни околности, Оливер станува член на улична банда која прави план како да ги украде најголемите... Повеќе...

Безопашестиот Пеле

Pelle Svanslös Еден ден, неочекувана бура ќе го понесе ова безопшаесто маче на вистинска авантура во еден чуден град. Таму Пеле запознава нови другари и развива вистински пријателства. Меѓутоа, не е секогаш лесно да се биде новата мачка во... Повеќе...

ХОЛИВУДСКА ИЗМАМА

The Comeback Trail Двајца филмски продуценти должат пари на мафијата. За да се спасат, пробуваат да ја искористат својата ѕвезда да ја измами мафијата. Жанр:Акција, Комедија Траење на филмот : 104 минути Режија: George Gallo Улоги: Robert De... Повеќе...

УШТЕ ЕДНА ТУРА

Another Round Ова е приказна за четворица пријатели кои работат како професори во средно училиште и ќе се обидат да си го подобрат животот со тоа што ќе експериментираат со постојано одржување на нивото на алкохол во крвта. Жанр: Комедија... Повеќе...

Земја на номадите

Nomadland Откако економијата во еден рурален град во Невада колабира, Ферн ги пакува своите работи и тргнува на пат со своето комбе за да го истражи животот надвор од конвенционалното општество како модерен номад. Жанр:Драма Траење на филмот ... Повеќе...