СМРТ НА НИЛ

Death on the Nile Белгискиот детектив, Херкул Поаро, е на одмор во Египет, на гламурозно крстарење по реката Нил.Одеднаш неговиот одмор се прекинува кога медениот месец на една совршена двојка е трагично скратен заради убиец на бродот... Повеќе...

НЕМАПИРАНО

Uncharted Овој филм е претходник на игрите, во главна улога е Том Холанд, кој го глуми Дрејк. Во oвој филм ќе дознаеме повеќе детали како Дрејк се запознал и спријателил со Сали. Жанр: авантура, акција Траење на филмот : 112 минути Режија:Kat... Повеќе...

ОМАЖИ СЕ ЗА МЕНЕ

Marry Me Музичките суперѕвезди Кат Валдез и Бастијан, својата венчавка ќе ја имаат пред своите фанови ширум цел свет. Кога Кат дознава дека Бастијан ја изневерува, неколку секунди пред да го изговори судбоносното ДА, таа решава да се омажи за... Повеќе...

THE KING’S MAN: ПОЧЕТОКОТ

The King’s Man Во раните години на 20-от век, формирана е Кингсман организацијата за да спречи тајна група да предизвика војна и да убие милиони луѓе. Жанр: Акција, Авантура Траење на филмот : 120 минути Режија: Matthew Vaughn Улоги... Повеќе...

АЈФЕЛ

Eiffel Владата на Франција го најмува Ајфел да дизајнира нешто посебно и спектакуларно за Светскиот Саем во Париз во 1889. Ајфел од друга страна пак, едноставно само сака да ја дизајнира подземната железница. Одеднаш, сѐ се менува кога Ајфел... Повеќе...

ПЕЈТЕ СО НАС 2

Sing 2 Бастер Мун и неговите другари мора да го убедат Клеј Каловеј, повлечена рок ѕвезда да им се придружи на отварањето на новото шоу. Жанр: Анимиран / цртан, Комедија Траење на филмот : 110 минути Режија: Garth Jennings Улоги: Возрасна... Повеќе...

ВРЕСОК 5

Scream 25 години по убиствата во Вудсборо, нов сериски убиец испливува на површина и Сидни Прескот мора повторно да се врати и да ја открие вистината. Жанр:Хорор Траење на филмот : 114 минути Режија: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett Улоги... Повеќе...

МАТРИКС: ВОСКРЕСНУВАЊА

The Matrix Resurrections Враќање во светот на две реалности: едната, секојдневието; другата, што се крие зад него. За да открие дали неговата реалност е конструкција и за вистински да се спознае себеси г-дин Андерсон ќе треба да избере уште... Повеќе...

Стакленото момче

Glass boy Стакленото момче Пино Гамбаси е дете што страда од хемофилија и гори од нескротлива желба за слободна и бескрајна храброст: решава да ја почне својата авантура во светот и да им покаже на сите дека може да живее како и секое друго... Повеќе...

Сестри

Маја и Јана се неразделни другарки. Јана е таа која води, а Маја секогаш ја прати. Една ноќ на забава Маја и Јана ја гледаат Елена, најпопуларната девојка во училиштето, како има секс со симпатијата на Маја, и ја снимаат. Јана ја убедува Маја... Повеќе...