ТРИ ИЛЈАДИ ГОДИНИ КОПНЕЖ

Three Thousand Years of Longing На нејзиното патување во Истанбул, осамена професорка пронаѓа Џин кој ѝ нуди 3 желби во замена за неговата слобода. Жанр: Драма, Фантазија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  131 минути Режија: George... Повеќе...

ПРИКАЗНАТА ЗА МОЈАТА ЖЕНА

A feleségem története Јакоб Стор, морски капетан, се обложува со еден пријател во кафичот во којс едат, дека ќе се ожени со првата девојка која ќе влезе. И влегува Изи. Жанр:Романтичен / љубовен Траење на филмот :  170 минути Режија: Ildikó... Повеќе...

ПОКАНА ЗА ПЕКОЛ

The Invitation На една млада жена ѝ се додоворувааат и таа се заљубува, но набрзо сфаќа дека има некоја злобна завера. Жанр: Хорор, Трилер Траење на филмот :  105 минути Режија: Jessica M. Thompson Улоги:Nathalie Emmanuel, Thomas Doherty... Повеќе...

ШЕПИ НА ГНЕВОТ: ЛЕГЕНДАТА ЗА ХЕНК

Paws of Fury: The Legend of Hank Слаткото куче Хенк, има големи соништа. Тој посакува да стане самураи и тргнува на пат да си го оствари својот сон. Жанр:Анимиран / цртан, Акција, Комедија Траење на филмот :  105 минути Режија: Mark Koetsier... Повеќе...

ПОСЛЕ СЀ: ЗАСЕКОГАШ СРЕЌНИ

After Ever Happy Шокантно сознание за семејствата на парот испливуива на површина и двајцата љубовници сфаќаат дека не се толку различни еден од друг. Теса не е веќе слатката, едноставната и добрата девојка која што беше кога го запозна... Повеќе...

ПАТ ОКОЛУ СВЕТОТ ЗА 80 ДЕНА

Around the World in 80 Days Млад мајмун, желен да о запознае светот, го прифаќа предизвикот од една алчна жаба и тргнува на пат околу светот за 80 дена. Жанр: Анимиран / цртан, Авантура Траење на филмот :  82 минути Режија: Samuel Tourneux... Повеќе...

ИСТРАЖУВАЧОТ ТАД И СМАРАГДНАТА ПЛОЧА

Tad the Lost Explorer and the Emerald Tablet Тад Џоунс, случајно изведува магија која ги загрозува Мумијата, Џеф и Белзони. Откако сите се свртуваат против него, Сара е единствената која му помага да ја тргне клетвата од Мумијата. Жанр... Повеќе...

НАЈЛОШАТА ЛИЧНОСТ НА СВЕТОТ

The Worst Person in the World Хроника од четири години од животот на Џули, млада жена која плови во немирни води на својот љубовен живот и се бори да го најде својот пат во кариерата.. Жанр:Комедија, Драма Траење на филмот :  131 минути... Повеќе...

ИФФК Браќа Манаки

•Реалноста не е доволна• Од 19ти август – петок овогодинешното издание на “Браќа Манаки” стартува со 60 филмови, но и познати личности кои ќе одлучуваат за селектираните филмови во долгометражната програма, краткометражните филмови... Повеќе...

АВТОПАТ НА СПАСОТ

Paradise Highway Возач на камион мора нелегално да пренесе кутија со непозната содржина за да го спаси нејзиниот брат од опасна банда во затворот. Како што ФБИ ѝ се доближува, така нејзината совест ја тера да ја отвори кутијата која ја... Повеќе...