СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на... Повеќе...

НЕПОДНОСЛИВАТА ТЕЖИНА НА ГОЛЕМИОТ ТАЛЕНТ

The Unbearable Weight of Massive Talent Николас Кејџ е шворц, па се согласува да се појави на роденденот на милијардер кој е неговиот најголем фан. Но Николас Кејџ, всушност е шпион и работи за ЦИА а милијардерот пак е нарко бос. Жанр: Акција... Повеќе...

НОТР ДАМ ВО ПЛАМЕН

Notre-Dame brûle Филм за случувањата за време на пожарот во Нотр Дам де Париз од април 2019 година. Жанр:Драма Траење на филмот :  110 минути Режија: Jean-Jacques Annaud Улоги: Samuel Labarthe, Jérémie Laheurte, Élodie Navarre, Chloé Jouannet... Повеќе...

ЛОШИТЕ МОМЦИ

The Bad Guys Неколку реформирани, но неразбрани поранешни криминални животни, се обидуваат да бидат добри, со неколку катастрофални резултати. Жанр:Анимиран / цртан, Комедија Траење на филмот :   минути Режија: Pierre Perifel Улоги:  Возрасна... Повеќе...

ЈАВАЧ НА ЗМЕЈ

Dragon Rider Млад сребрен змејздружува сили со едно момче со голема љубов за планините и авантуристички дух на патување низ Хималаите во потрага по Работ на Рајот. Жанр:Анимиран / цртан, Авантура, Фантазија Траење на филмот :  91 минути... Повеќе...

СЕВЕРЊАК

The Northman Од визионерот Роберт Егерс ни доаѓа филмот Северњак, епска акција за еден млад викиншки принц кој е во потрага по убиецот на неговиот татко. Жанр:Акција, Драма, Авантура Траење на филмот :  140 минути Режија: Robert Eggers Улоги... Повеќе...

ФАНТАСТИЧНИ ЅВЕРКИ 3: ТАЈНИТЕ НА ДАМБЛДОР

Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore Професорот Албус Дамблдор знае дека моќниот волшебник Гелерт Гринделвалд се обидува да заземе целосна контрола врз магичниот свет. Свесен дека не може да го победи сам, Дамблдор бара помош од... Повеќе...

БРЗА ПОМОШ

Ambulance Двајца крадци, крадат амбулантно возило кога нивниот грабеж не оди како што е планирано. Жанр: Трилер, Акција, Драма Траење на филмот :  136 минути Режија: Michael Bay Улоги: Jake Gyllenhaal, Yahya Abdul-Mateen II, Eiza González... Повеќе...

СОНИК: СУПЕР ЕЖ 2

Sonic the Hedgehog 2 Откако се сместува во Грин Хилс, Соник сака да докаже дека го има тоа што треба за да биде вистински херој. Неговото херојство е тестирано кога др. Роботник се враќа во неговиот живот со нов партнер, Наклс, во потрага по... Повеќе...

МОРБИУС

Morbius Биохемичарот Мајкл Морбиус, се обидува да се излечи себеси од една ретка болест на крвта, но несакајќи се инфицира со еден вид на вампиризам. Жанр:Акција, Драма, Авантура Траење на филмот :  108 минути Режија: Daniél Espinosa Улоги... Повеќе...