Брзи и бесни

Furious

Новото поглавје од најпопуларнит серијал на светот е во режија на James Wan, а актерската екипа и овој пат ја сочинуваат Michelle Rodriguez, Jordana Brewster, Tyse Gibson, Chris “Ludacris” Bridges, Elsa Pataky и Lucas Black, на кои во новите октански авантури им се придружуваат Jason Statham, Dijmon Housou, Tony Jaa, Ronda Rousey, Nathalie Emmanuel и Kurt Russell.

Жанр: Акција, Криминалистички

Траење на филмот: 140 мин.

Режија: James Wan

Улоги: Vin Diesel, Paul Walker, Tyrese Gibson, Michelle Rodriguez, Ludacris, Dwayne Johnson, Jason Statham

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

ЧЕТВРТОК         02.04.2015 22.00
ПЕТОК                03.04.2015 22.00
САБОТА             05.04.2015 22.30
НЕДЕЛА             06.04.2015 20.00
ПОНЕДЕЛНИК   07.04.2015 20.00
ВТОРНИК           08.04.2015 20.00
СРЕДА                09.04.2015 20.00
ЧЕТВРТОК         10.04.2015 20.00
ПЕТОК                11.04.2015 20.00
ПОНЕДЕЛНИК   13.04.2015 20.00
СРЕДА                15.04.2015 20.00
САБОТА             18.04.2015 22:00

Цена на влезници: 150 денари

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...