Brick Mansions

Brick Mansions

 

Таен полицаец од Детроит заедно со бивши затвореник пристига во опасна населба што е опкружена со ѕид со цел да го спречи главниот криминалец во неговиот план да го уништи целиот град.

 

Жанр: акција

Траење на филмот: 93 мин.

Режија: Camille Delamarre

Улоги: Paul Walker, David Belle, RZA, Robert Maillet, Catalina Denis

 

Датуми на прикажување:

Четврток     15.05.2014  22.00 ч.
Петок           16.05.2014 22.00 ч.
Сабота        17.05.2014 22.00 ч.
Недела        18.05.2014 22.00 ч.
Понед.         19.05.2014 22.00 ч.
Вторник      20.05.2014 22.00 ч.

 

Цена на влезници: 150 денари

 

Дистрибутер: Блитц, Загреб

 

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...