БОЖИЌ КАЈ КУПЕРОВИ
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

LOVE THE COOPERS

За прослава на Божиќ Сем Купер и неговата сопруга Шарлот се домаќини на четири генерации гости од поширокото семејство.По 40 години брак Сем и Шарлот се разведуваат,истовремено и нивниот син Ханк е во средината на развод.
Во текот на вечерта гостите ги откриваат нивните проблеми но и самите тие повторно ги откриваат значењето на роднинските врски и духот на празникот .

Жанр: Комедија

Траење на филмот: 107 Минути

Режија: Jessie Nelson

Улоги: Olivia Wilde ,Amanda Seyfried, Marisa Tomei,John Goodman,Anthony Mackie,Diane Keaton

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

10.01.2016 НЕДЕЛА 20.00 Ч

Цена на влезниците -100 ден

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...