Богатство

COMOARA

Кости води мирен живот. Ноќе сака да му чита приказни на шестгодишниот син и да го заспива на тој начин. Нивната омилена приказна е Робин Худ. Кости се доживува себеси како херој, како заштитник на слабите и на угнетените. Една вечер соседот ќе му довери тајна дека во неговиот двор се наоѓа закопано богатство и дека, во случај да му помогне да го најде, ќе добие половина од него. Иако е скептичен на почетокот, Кости се согласува на оваа авантура која мора да заврши за време на викендот.

Траење на филмот: 87 Минути

Режија: Corneliu Porumboiu

Улоги: Toma Cuzin, Adrian Purcarescu, Corneliu Cozmei

Возрасна категорија: трета категорија, 16+

Датуми на прикажување
16.12.2015 СРЕДА ВО 21.00 Ч (мала сала)

 

Цена на влезниците -100 ден

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...