БИТЛСИ: ОСУМ ДЕНА ВО НЕДЕЛАТА
Рејтинг 0
Вкупен рејтинг од оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 0.0 лошо

THE BEATLES: EIGHT DAYS A WEEK – THE TOURING YEARS

1962год, младите Џон Ленон, Паул Мекартни, Џорџ Харисон и Ринго Стар заедно го создадоа феноменот на дваесетиот век познат под името “Битлси”.
Рон Хауард, познат режисер и добитник на оскар, го истражува неверојатното патување на познатиот бенд, во периодот од 1963-1966 година, познат како Битлманија.
На свој уникатен начин, Хаурад одговара на прашањата како Битлси успеале и како се носеле со славата и притисокот?
Низ оригинални интервјуа,архивски снимки,неверојатни настапи во живо и интимниот карактер на студиото, не доведува во центарот на случувањата, давајќи одговор кој сите сакаме да го слушнеме: како било да бидеш таму?

Жанр: Музички,документарен

Траење на филмот : 106 минути

Режија: Ron Howard

Улоги: Paul McCartney, Ringo Starr, John Lennon, George Harrison

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
18.11.2016 ПЕТОК во 22:30 ч.
19.11.2016 САБОТА во 22:30 ч.
20.11.2016 НЕДЕЛА во 22:30 ч.

Цена на влезниците:  150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...