БЕЗВРЕМЕНСКАТА АДЕЛИНА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

The Age of Adaline

По чудесно останување 29 години веќе осум децении, Аделин Бауман (Блејк Лајвли) живее самостојно, не дозволувајќи да се зближи со некој кој може да ја открие нејзината тајна. Но, на една средба со харизматичниот филантроп Елис Џонс (Мајкл Хјуисман) нејзината страст за животот и романса повторно се појавува.Кога еден викенд со неговите родители (Харисон Форд и Кети Бејкер) се појавува можност да се открие вистината, Аделин носи одлука што ќе го промени нејзиниот живот засекогаш.
*Костимите за овој филм се креирани од модните куќи Диор и Гучи.

Жанр: Љубовен, Драма

Траење на филмот: 110 мин.

Режија: Lee Toland Krieger

Улоги: Blake Lively, Harrison Ford, Michiel Huisman

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

29.04.Среда во 22.00 ч.
30.04. Четврток во 20.00 ч.
02.05. Сабота во 20.00 ч.
03.05. Недела во 20.00 ч.

Поврзани објави

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

ЧОВЕКОТ ВИКАН ОТО

A Man Called Otto Ото е нерасположен човек кој се има откажано од животот по загубата на неговата жена. Кога младо семејство се доселува во негова близина, тој ја запознава Марисол, со која развива пријателство кое ќе му го разниша светот во кој живеел до сега. Жанр: Драма...

ФЕЈБЛМЕНОВИ

ФЕЈБЛМЕНОВИ

The Fabelmans Растејќи во пост-воена Аризона, млад човек со име Семи Фејблмен открива застршувачка семејна тајна и ја истражува моќта на филмовите врз вистината. Жанр: Драма Траење на филмот : 151 минута Режија: Steven Spielberg Улоги: Michelle Williams, Gabriel La Belle, Paul...

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

АСТЕРИКС И ОБЕЛИКС: СРЕДНОТО КРАЛСТВО

Astérix & Obélix: L'Empire du Milieu Единствената ќерка на кинескиот император Хан Шуанди бега од строгиот принц и бара помош од Галите и двајцата храбри воини Астерикс и Обеликс. Жанр:Семеен, Комедија, Авантура Траење на филмот :  Режија: Guillaume Canet Улоги: Zlatan...