БЕЗВРЕМЕНСКАТА АДЕЛИНА
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

The Age of Adaline

По чудесно останување 29 години веќе осум децении, Аделин Бауман (Блејк Лајвли) живее самостојно, не дозволувајќи да се зближи со некој кој може да ја открие нејзината тајна. Но, на една средба со харизматичниот филантроп Елис Џонс (Мајкл Хјуисман) нејзината страст за животот и романса повторно се појавува.Кога еден викенд со неговите родители (Харисон Форд и Кети Бејкер) се појавува можност да се открие вистината, Аделин носи одлука што ќе го промени нејзиниот живот засекогаш.
*Костимите за овој филм се креирани од модните куќи Диор и Гучи.

Жанр: Љубовен, Драма

Траење на филмот: 110 мин.

Режија: Lee Toland Krieger

Улоги: Blake Lively, Harrison Ford, Michiel Huisman

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

29.04.Среда во 22.00 ч.
30.04. Четврток во 20.00 ч.
02.05. Сабота во 20.00 ч.
03.05. Недела во 20.00 ч.

Поврзани објави

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

ДОКТОР СТРЕЈНЏ ВО МУЛТИВЕРЗУМОТ НА ЛУДИЛОТО

Doctor Strange in the Multiverse of Madness Доктор Стивен Стрејнџ фрла забранета магија која ја отвара вратата кон мултиверзумот, вклучувајќи и алтернативна верзија од него, која како закана за човештвото е преголема за комбинираните сили на Стрејнџ, Вонг и Ванда Максимоф. Жанр:Акција...

ПЛАТЕНИК

ПЛАТЕНИК

The Contractor Наредникот Џејмс Харпер, кој е отпуштен од специјалните сили на америчката војска, ризикува сѐ кога ќе се вработи во приватна организација на платеници. Жанр:Акција, Трилер Траење на филмот :  103 минути Режија: Tarik Saleh Улоги: Chris Pine, Ben Foster, Gillian...