БЕН-ХУР (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

BEN – HUR

Епската приказна за Јуда Бен-Хур, принц кој бил лажно обвинет за предавство од неговиот посвоен брат Месала, офицер во римската војска.  Лишен од својата титула, одвоен од фамилијата и жената која ја сака, Јуда е пренуден на ропство. После години на море, Јуда се враќа во неговата татковина за да се одмазди, но по средбата со Исус го доведува до распнување, каде што го открива простувањето и наоѓа спасување.

Жанр:  Авантура, драма, историски

Траење на филмот :

Режија: Timur Bekmambetow

Улоги: Jack Huston, Toby Kebbell, Nazanin Boniadi

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
22.08.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 22:00 ч.
23.08.2016 ВТОРНИК во 22:00 ч.
24.08.2016 СРЕДА во 22:00 ч.

Цена на влезниците: 200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...