БЕН-ХУР (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 2 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

BEN – HUR

Епската приказна за Јуда Бен-Хур, принц кој бил лажно обвинет за предавство од неговиот посвоен брат Месала, офицер во римската војска.  Лишен од својата титула, одвоен од фамилијата и жената која ја сака, Јуда е пренуден на ропство. После години на море, Јуда се враќа во неговата татковина за да се одмазди, но по средбата со Исус го доведува до распнување, каде што го открива простувањето и наоѓа спасување.

Жанр:  Авантура, драма, историски

Траење на филмот :

Режија: Timur Bekmambetow

Улоги: Jack Huston, Toby Kebbell, Nazanin Boniadi

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
22.08.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 22:00 ч.
23.08.2016 ВТОРНИК во 22:00 ч.
24.08.2016 СРЕДА во 22:00 ч.

Цена на влезниците: 200 денари.

Поврзани објави

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

ЛЕТОТО КОГА НАУЧИВ ДА ЛЕТАМ

Leto kada sam naučila da letim „Летото кога научив да летам“ е нежна приказна за созревањето и помирувањето. Дванаесетгодишната Софија (Клара Хрвановиќ) сонува за кампување со друштвото и за својот прв бакнеж. Сепак, приморана е летото да го помине во трошната семејна куќа на Хвар, со својата...

TOP GUN: МАВЕРИК

TOP GUN: МАВЕРИК

Top Gun Maverick По повеќе од 30 години служба во воената авијација, Пит Мичел е сѐ уште најдобриот пилот. Наскоро, тој ќе мора да се соочи со своето минато додека тренира нов тим на пилоти за опасна мисија која бара жртва. Жанр:Акција, Драма Траење на филмот :  131 минути Режија...

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

СИ БЕШЕ ЕДНАШ ВО СРБИЈА

Bilo jednom u Srbiji За време и по првата светска војна, две момчиња и две девојки од Лесковац: Цоне и Дине, Зорка и Ружица имаат различни судбини но повторно се сретнуваат. ССојузниците го однеле Дине во Париз, каде научил сѐ за убавините на животот. Откако е ранет, Цоне пати од амнезија и...