БЕБЕТО НА БРИЏИТ ЏОНС
Рејтинг 4.7
Вкупен рејтинг од 3 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.7 супер

BRIDGET JONES’S BABY

По раскинувањето со Марк Дарси, планот на Бриџит „среќни до крајот на животот“ не оди како што треба. Сега во нејзините четириесетти, одлучува да се фокусира на нејзината кариера како продуцент на вести и да се опкружи со нејзините стари но и нови пријатели. За прв пат Бриџит држи се под контрола. Тогаш во нејзиниот љубовен живот ќе дојде до пресврт и ќе го запознае маркантниот Американец Џек, додворувач кој е се што г. Дарси не е. Во неочекуваниот пресврт, таа ќе остане бремена, но постои еден проблем… Може само 50 насто да биде сигурна кој е татко на бебето.

Жанр: Комедија

Траење на филмот : 

Режија: Sharon Maguire

Улоги: Renée Zellweger, Colin Firth, Patrick Dempsey

Возрасна категорија: Четврта категорија, 16+

Датуми на прикажување:
19.09.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 22:00 ч.
20.09.2016 ВТОРНИК во 22:00 ч.
21.09.2016 СРЕДА во 22:00 ч.
22.09.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
23.09.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
24.09.2016 САБОТА во 20:00 ч.
25.09.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
22.10.2016 САБОТА во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...