БЕТМЕН ПРОТИВ СУПЕРМЕН- ЗОРА НА ПРАВДАТА (3D)
Рејтинг 4.6
Вкупен рејтинг од 18 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 4.6 супер

BATMAN VS SUPERMAN: DAWN OF JUSTICE

Плашејќи се од дека акциите на Супермен се непроверени , Бетмен му се спротивставува, додека светот се запрашува каков херој му е навистина потребен. Додека тие се борат меѓусебе, Лекс Лутор креира нова закана Думсдеј. Бетмен и Супермен треба да ги тргнат на страна нивните различности и заедно со Вондер Воман за ди спречат Лутор и Думсдеј од уништување на Метрополис.

Жанр: Акција, Авантура

Траење на филмот : 151 Минути

Режија: Zack Snyder

Улоги: Ben Affleck, Henry Cavill, Amy Adams, Gal Gadot

Возрасна категорија: Трета категорија, 12+

Датуми на прикажување:

24.03.2016 ЧЕТВРТОК во 20:00 ч.
25.03.2016 ПЕТОК во 20:00 ч.
26.03.2016 САБОТА во 20:00 ч.
27.03.2016 НЕДЕЛА во 20:30 ч.
28.03.2016 ПОНЕДЕЛНИК во 20:00 ч.
29.03.2016 ВТОРНИК во 20:00 ч.
30.03.2016 СРЕДА во 20:00 ч.
03.04.2016 НЕДЕЛА во 20:00 ч.
06.04.2016 СРЕДА во 20:00 ч.

Цена на влезниците: 200 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...