БАРАЈЌИ ЈА ДОРИ (3D)
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

FINDING DORY

Омилената заборавена сина риба Дори од филмот “Барајќи го Немо” се соединува со нејзините сакани во потрага по нејзината фамилија и секој учи по неколку работи за значењето на фамилијата.

Жанр: Анимиран / цртан

Траење на филмот : 100 минути

Режија: Andrew Stanton, Angus MacLane

Улоги: Ellen DeGeneres, Albert Brooks, Diane Keaton, Eugene Levy, Ty Burrell

Возрасна категорија: Втора категорија, родителски надзор

Датуми на прикажување:
13.08.2016 САБОТА во 18:00 ч.

Цена на влезниците: 150 денари

Поврзани објави

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

СНЕЖАНА НА КРАЈОТ УМИРА

Животите на една хикикомори уметница, радио водител со Аспергер синдром, сопственик на видеотека, филозоф од пред гранапче, креативен директор и гинеколог анти-наталист се испреплетуваат низ три откачени приказни за љубов, пријателство и посветеност Жанр: комедија/драма Траење на филмот : ...

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

БИЛЕТ ЗА РАЈОТ

Ticket to Paradise Одамна разведените родители на Лили, се здружуваат и патуваат заедно на Бали за да ја спречат Лили да ја направи истата гршка што тие мислат дека ја направиле пред 25 години. Жанр: Комедија, Романтичен / љубовен Траење на филмот :  104 минути Режија: Ol...

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

НЕ ГРИЖИ СЕ ДРАГА

Don't Worry Darling Домаќинка од 1950-тите, која живее со својот сопруг во една експериментална утописка населба, започува да се грижи дека можеби неговата гламурозна компанија крие вознемирувачки тајни. Жанр: Трилер Траење на филмот :  160 минути Режија: Olivia...