АВИОНИ: НЕБЕСНИ ПОЖАРНИКАРИ (3D)

АВИОНИ: НЕБЕСНИ ПОЖАРНИКАРИ (3D)

Planes: Fire & Rescue (3D)

Кога светски познатиот авион-тркач Дасти дознава дека неговиот мотор е оштетен и тој никогаш нема да може да се трка повторно, тој мора да смени брзина и да се префрли во светот на воздушна противпожарна единица. Дасти ги здружува силите со ветеранот Блејд ренџер, хеликоптер за гасење пожари и спасување и неговиот тим, еден куп теренски возила познати како Smokejumpers. Заедно, бестрашниот тим води битки со голем шумски пожар, а Дасти учи што е потребно за да стане вистински херој.

Жанр:Анимиран

Траење на филмот: 83 мин.

Режија: Klay Hall

Улоги: Julie Bowen, Dane Cook

Датуми на прикажување:

 

Четврток     17.07.2014 18.00 ч.
Петок           18.07.2014 18.00 ч.
Сабота         19.07.2014 12.00 ч.
Недела         20.07.2014 12.00 ч.
Сабота         26.07.2014 12.00 ч.
Недела         27.07.2014 12.00 ч.

Цена на влезници: 200 денари

 

 

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...