AVEC L’AMOUR
Рејтинг 5
Вкупен рејтинг од 1 оцени на гласачи. Можете и вие да оставите оценка. Само притиснете на звездичките и "Прифати" копчето.
Прифати
Summary 5.0 супер

Ова е македонски документарен филм за професор во пензија(Дионис) ,неговата сопруга, неговата страст и фантазија еден ден да отвори музеј во неговиот мал град. Тој поседува стотици стари автомобили. Секоја ноќ спие до нив, сонувајќи неговата необична колекција еден ден да биде музеј додека неговата помлада сопруга спие сама дома .

Жанр: Документарен, Драма, Комедија

Траење на филмот : 66 минути

Режија: Илија Цветковски

Улоги: Дионис Пашлаков, Грозданка Пашлакова

Возрасна категорија: Прва категорија, сите возрасти

Датуми на прикажување:

Четврток 31.08.2017. 20:00
Петок 01.09.2017. 22:15
Сабота 02.09.2017. 22:15
Недела 03.09.2017. 22:15
Понеделник 04.09.2017. 20:00(мс)
Вторник 05.09.2017. 21:00(мс)Цена на влезниците:
  100 денари.

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...