АТОМСКИ ОД ДЕСНО ATOMSKI ZDESNA

АТОМСКИ ОД ДЕСНО

ATOMSKI ZDESNA

 

Младен од Белград, е продавач на „time-share“ апартмани на Јадранот. Тој има афера со колешката Соња, која е мажена за Метод- менаџерот за продажба, кој ќе разбере за неверноста на неговата сопруга. Тој на Младен му го дава најтешкиот клиент – Омер, кој не ја крие својата аверзија према Младен.

Се станува безнадежно кога тригодишниот син на Омер паѓа од оградата на терасата на хотелот и завршува во болница. Нерасположението кое владее меѓу потенцијалните купувачи се заканува да ја уништи продажбата. Соња и Метод му се закануваат на Младен за да продолжи со продажбата и во болницата, додека Омер и неговата жена чекаат да започне операцијата на неговиот син.

 

 

Жанр: Комедија, драма

Траење на филмот: 94 мин.

Режија: Srdjan Dragojevic

Улоги: Srdjan Todorovic, Tanja Ribic, Bojan Navojec…

 

Датуми на прикажување:

 

НЕДЕЛА   11.05. 20.00 ч.
ПОНЕД.    12.05. 22.00 ч.
ВТОРНИК 13.05. 22.00 ч.
СРЕДА      14.05. 22.00 ч.

 

 

Цена на влезници: 100 денари

Поврзани објави

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

ЕНТМЕН И ОСАТА: КВАНТОМАНИЈА 3D

Ant-Man and the Wasp: Quantumania Скот Ланг и Хоуп Ван Дајн, заедно со Хенк Пим и Џенет Ван Дајн, го истражуваат Квантниот реалм, каде се среќаваат со чудни суштества и тргнуваат на авантура која оди надвор од границите на тоа што мислеле дека е можно. Жанр:  Акција, Авантура...

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

ТИТАНИК(РЕИЗДАНИЕ) 3D

Titanic По повод 25-годишнината од премиерата на филмот, Титаник се враќа повторно на кино платната од 9 февруари - во ремастерирана верзија. 17- годишна аристократка се заљубува во сиромашно момче со ликовен талент, додека пловат на луксузниот брод Титаник. Жанр:  Драма, Романтичен /...

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

МАГИЧНИОТ МАЈК: ПОСЛЕДЕН ТАНЦ

Magic Mike's Last Dance По долг хијатус, магичниот Мајк повторно се враќа на сцената, откако една бизнис зделка пропаднала и морал да работи како бармен во Флорида. Мајк оди во Лондон за еден последен пат со богатата жена Мександра Мендоза која го привлекува со понуда која не може да ја...